aimagazine
Kia ide od septembra opäť na tri zmeny
23. Jul. 2020 | autor: KIA
Spoločnosť Kia Motors Slovakia zastaví výrobu vo svojom závode v Tepličke nad Váhom počas plánovanej celozávodnej dovolenky v tradičnom termíne na prelome júla a augusta. Výrobné linky na ktorých sa momentálne vyrábajú modely Kia Sportage a modelový rad Ceed prerušia výrobu na dva týždne od 27. júla. Produkcia bude opätovne spustená v pondelok 10. augusta rannou zmenou o 6:00 hod. Od 2. septembra pribudne aj tretia - nočná zmena.


Počas pravidelnej odstávky budú vykonávané viaceré práce spojené s údržbou, kontrolou a modifikáciou výrobných zariadení ako aj ďalšej techniky, ktoré nie je možné realizovať počas prebiehajúceho výrobného procesu. V areáli závodu bude aj napriek celozávodnej dovolenke čulý pracovný ruch vďaka nasadeniu mnohých kolegov z oddelenia údržby ako aj viacerých dodávateľských organizácii.

„Postupne sa zlepšujúca situácia na automobilových trhoch a s tým spojený vyšší dopyt po modeloch Kia Sportage a Ceed, vyrábaných v našom závode nám umožňujú sa vrátiť k trojzmennej prevádzke. Nočnú zmenu plánujeme obnoviť 2. septembra,“ povedal Ján Žgravčák, hovorca spoločnosti Kia Motors Slovakia. Kia Motors Slovakia vyrábala v dvojzmennej prevádzke od  6. apríla, v období najprísnejších opatrení proti koronavírusu v celej Európe, keď dopyt po nových vozidlách náhle klesol.
aktuálne vydanie zobraziť archív vydaní
ai magazine 5/2022 vyšiel 3.11.2022
PDF číslo na stiahnutie
ai magazine 6/2022 vyjde 5.12.2022
Uzávierka podkladov 21.11.2022
partneri
kalendár podujatí a výstav
najčítanejšie za 7 dní
LEADER press, s.r.o., vydavateľstvo odborných časopisov, Dolné Rudiny 2956/3, 010 01 Žilina
© LEADER press, s.r.o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
0.016 s.