aimagazine
OnRobot má nového manažéra pre ČR a SR
19. Jun. 2019 | autor: redakcia
Spoločnosť OnRobot, vedúci poskytovateľ inovatívnych koncových nástrojov pre kolaboratívne roboty, menovala Borisa Chamicevyča za obchodného manažéra pre región strednej a východnej Európy (CEE). B. Chamicevyč bude zodpovedný za rozvoj obchodných aktivít na trhoch strednej a východnej Európy vrátane Českej republiky a Slovenska.

Súčasťou jeho úloh bude každodenný kontakt so zákazníkmi a partnermi v oblasti podpory robotickej automatizácie a kolaboratívnych aplikácií.
„Hlavným cieľom našej spoločnosti je stať sa globálnym lídrom v oblasti kolaboratívnych aplikácií pre výrobné podniky. Trh s koncovými robotickými nástrojmi dynamicky rastie a vďaka predpokladanej expanzii trhu s cobotmi na 210 000 kusov v roku 2023* sa bude zvyšovať aj v nasledujúcich rokoch,“ povedal Aleksander Marinković, generálny manažér pre región CEE. (*Zdroj: Markets & markets, Collaborative robots market – global forecast to 2023) 
„Úlohou Borisa bude posilňovať našu pozíciu v regióne prostredníctvom rozvoja nových predajných kanálov, budovaním a starostlivosťou o profesionálne obchodné vzťahy a snahou porozumieť potrebám zákazníkov.“

Spoločnosť OnRobot rozširuje svoju pozíciu na trhu prostredníctvom interného vývoja, ale aj akvizíciami. Posledným príkladom je nedávna akvizícia dánskej spoločnosti Blue Workforce. Že ide o správnu stratégiu, dokazuje množstvo ocenení, ktoré spoločnosť získala. Za posledné obdobie môžeme napríklad menovať prestížne ocenenie Robotics Award za uchopovač Gecko Gripper získané na tohtoročnom veľtrhu Hannover Messe 2019. Kľúčovým prvkom stratégie je tiež rozvoj partnerského kanálu.

„Robotická automatizácia umožňuje firmám všetkých veľkostí a rôznych priemyselných odvetví zvýšiť efektivitu, dosahovať lepšie obchodné výsledky, znižovať náklady a byť flexibilnejší,“ povedal Boris Chamicevyč. „V rámci svojich aktivít sa preto chcem sústrediť na podporu a rozvoj základne našich predajných partnerov v Českej republike a na Slovensku prostredníctvom širokej a ucelenej ponuky koncových nástrojov (End-of-arm-tooling - EOAT) od jedného dodávateľa – vrátane senzorov, uchopovačov, mechanických meničov a ďalšieho príslušenstva OnRobot.“ 
Boris Chamicevyč hovorí plynulo česky, anglicky, ukrajinsky a rusky, rozumie výborne po slovensky a poľsky. V priebehu svojej 16-ročnej profesionálnej praxe pôsobil na pozíciách Area Business Development Manager, Product Sales Manager a Channel Sales Manager v spoločnosti Advantech, ktorá je popredným poskytovateľom inteligentných systémov. V predchádzajúcich rokoch pracoval pre spoločnosti Conel, Koeximpo, Viciunai Group, Poltavakonditer a Mondelez International. Boris Chamicevyč vyštudoval obor podnikovej ekonomiky na Simferopol University of Economic and Management. 

O spoločnosti OnRobot 
Spoločnosť OnRobot so sídlom v dánskom Odense poskytuje hardvérové a softvérové technológie pre aplikácie realizované kolaboratívnymi robotmi (coboty). Spoločnosť vyvíja uchopovače, senzory a ďalšie vybavenie pre coboty kvôli jednoduchšiemu využívaniu technológie v takých aplikáciách, ako je napríklad balenie, kontrola kvality, manipulácia s materiálmi, obsluha strojov, montáž a zváranie. Okrem centrály v Dánsku má v súčasnosti spoločnosť pobočky i v Nemecku, Číne, USA, Malajzii a  Maďarsku s viac než 100 zamestnancami. Na Slovensku sú produkty OnRobot dodávané partnerskými spoločnosťami AMTECH, spol. s r.o., MTS, spol. s r.o. a STIMBA, s. r. o. 
Ak potrebujete ďalšie informácie, navštívte http://www.onrobot.com.

aktuálne vydanie zobraziť archív vydaní
ai magazine 3/2023 vyšiel 6.7.2023
PDF číslo na stiahnutie
ai magazine 4/2023 vyjde 8.9.2023
Uzávierka podkladov 24.8.2023
partneri
LEADER press, s.r.o., vydavateľstvo odborných časopisov, Dolné Rudiny 2956/3, 010 01 Žilina
© LEADER press, s.r.o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
0.0237 s.