aimagazine
Kawasaki Robotics – svetový líder v oblasti robotiky z Japonska
20. Sep. 2021 | autor: Text a foto Kawasaki Robotics
Rozvíjajte svoje podnikanie s Kawasaki Robotics – japonskou spoločnosťou s viac ako 50-ročnými skúsenosťami s robotizáciou. Zváranie, paletizácia, obsluha strojov, manipulácia, montáž, tesnenie, dávkovanie – všetky tieto aplikácie majú veľký potenciál v robotizácii výrobných procesov v súlade s požiadavkami Priemyslu 4.0.


Japonsko je vysoko rozvinutá krajina, medzinárodné synonymum spoľahlivosti a kvality. V tejto krajine bola založená a stále pôsobí spoločnosť Kawasaki Heavy Industries. Jej počiatky sa datujú od roku 1878, keď Shozo Kawasaki založil v Tokiu lodiarsku spoločnosť. Na základe hlbokých znalostí a skúseností v oblasti rozvoja podnikania sa neskôr Kawasaki Heavy Industries stala priekopníkom v oblasti priemyselnej robotiky.

Robot Kawasaki zvára podvozok na motocykel Kawasaki Ninja

V roku 1969 si spoločnosť licencovala a predstavila Kawasaki-Unimate 2000, prvého priemyselného robota, ktorý bol kedy vyrobený v Japonsku. Kawasaki-Unimate 2000 mohol prevziať prácu desiatich skúsených zváračov a pracovať počas denných aj nočných zmien, čím sa dohromady ušetrila práca 20 ľudí.

Hneď ako výrobcovia automobilov objavili tieto výhody, prevzali iniciatívu a začali vo svojich závodoch implementovať Kawasaki-Unimate o krok pred ostatnými odvetviami. Od samého začiatku spolupracuje spoločnosť Kawasaki Robotics s renomovanými výrobcami automobilov, akými sú Toyota, Suzuki a Ford, čo má za následok určovanie trendov kvality, presnosti a výkonu. Sledujte viac v krátkom videu.


Dozvedieť sa viac:

Zjistěte více:

Priemyselné roboty pre široké spektrum odvetví
Kawasaki Robotics dodáva roboty pre najrozmanitejšie aplikácie. Každá séria robotov má jedinečné vlastnosti, ktoré ich stavajú nad ostatné. Napríklad roboty série BX a BT boli vyvinuté pre aplikácie bodového zvárania. Robot má rameno s dutou konštrukciou pre vnútorné vedenie kabeláže, priestorovo úsporný dizajn so širokým pracovným dosahom, ako aj špeciálne funkcie pre ťažký priemysel a pokročilú technológiu ovládania pohybu.

Proces paletizácie


Tieto funkcie znižujú technickú a časovú náročnosť výroby a podporujú nasadenie v aplikáciách s „vysokou hustotou“. Vďaka vysokorýchlostným pohybom sú roboty Kawasaki Robotics série B ideálne pre bodové zváranie.

Pre uspokojenie rastúceho dopytu najmä v elektronike, strojárstve a potravinárstve, spoločnosť Kawasaki Robotics uviedla na trh nový 6-osý univerzálny robot RS013N s nosnosťou 13 kg. Kľúčovými výhodami RS013N sú najvyššia rýchlosť a najširší rozsah pohybu vo svojej triede, vysoký stupeň ochrany IP67 a kompaktný dizajn.

Čo je Kawasaki Robotics CEE HUB?
Kawasaki Robotics posilňuje svoje pôsobenie v strednej a východnej Európe, a preto bolo v júli 2020 založené centrum Kawasaki Robotics Central and Eastern Europe HUB. Kawasaki Robotics CEE HUB zodpovedá za rozvoj predaja, marketingu a spolupráce v rámci partnerského programu v 12 krajinách strednej a východnej Európy.

Kawasaki Robotics CEE HUB má svoje sídlo v stredisku ASTOR Robotics Center v poľskom Krakove. Je to distribučné centrum robotov, sklad zariadení Kawasaki Robotics, ako aj školiace stredisko robotiky. Tím expertov na inžinierstvo robotiky ponúka technickú podporu a školenia.

Kontaktujte nás
Hledáte autorizovaného distributora Kawasaki Robotics v České republice? Kontaktujte našeho partnera : Tiesse Praha s.r.o. Navštivte náš web: www.kawasakirobotics.cz, kde naleznete všeobecné informace o Kawasaki Robotics, případových studií a výhod robotizace s Kawasaki Robotics.

Ing. Daniel Červený
Jednatel společnosti TIESSE PRAHA s.r.o.
+420 724 225 949
Daniel.Cerveny@tiessepraha.cz

Hľadáte autorizovaného distribútora Kawasaki Robotics na Slovensku? Kontaktujte nášho partnera: S.D.A. s.r.o. Navštívte našu stránku: www.kawasakirobotics.sk, kde nájdete všeobecné informácie o Kawasaki Robotics, prípadové štúdie a výhody robotizácie s Kawasaki Robotics.

Ing. Jaroslav Fiľo
Konateľ spoločnosti S.D.A.  s.r.o.
+421 905 863 074
jaroslav.filo@s-d-a.sk
S-D-A.sk

aktuálne vydanie zobraziť archív vydaní
ai magazine 3/2022 vyšiel 1.7.2022
PDF číslo na stiahnutie
ai magazine 4/2022 vyjde 8.9.2022
Uzávierka podkladov 25.8.2022
partneri
LEADER press, s.r.o., vydavateľstvo odborných časopisov, Dolné Rudiny 2956/3, 010 01 Žilina
© LEADER press, s.r.o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
0.0131 s.