aimagazine
Vitajte na veľtrhu automatica
12. Jun. 2022 | autor: redakcia
automatica je popredný svetový veľtrh pre inteligentnú automatizáciu a robotiku, ktorý sa koná v Mníchove od 21. do 24. júna 2022. Veľtrh automatica každoročne prezentuje všetky kľúčové technológie z oblasti automatizácie a robotiky v Medzinárodnom technologickom centre v Mníchove. Je príležitosťou pre zástupcov priemyslu, výskumu a politiky na konštruktívnu výmenu informácií a vízií naprieč odvetviami. Veľtrh tiež ponúka prehľad o celosvetovom vývoji, aktuálnych témach, inováciách a riešeniach a poskytuje tak potrebnú orientáciu a istotu investícií v týchto prevratných časoch. To všetko prispieva k tomu, aby sa vízia postupného napredovania od automatizovanej k autonómnej výrobe stala realitou a vaša spoločnosť mohla rásť.


Ukážky z predchádzajúceho veľtrhu
Na doteraz poslednom uskutočnenom veľtrhu automatica (v roku 2018) spoločnosť Kawasaki Robotics predstavila najnovšie priemyselné robotické technológie.
Pozrite si video:  • Nástupca: Manuálny systém diaľkového ovládania založený na UI – umožňuje spoluprácu robotov v rámci viacerých aplikácií.
  • RS007N/L: Najrýchlejší robot vo svojej triede – obratný, flexibilný a ultrarýchly. Kľúč k inteligentnej výrobe!
  • BX200X: Maximálna nosnosť v kombinácii s maximálnym dosahom! Bodové zváranie a manipulácia s predĺženým dosahom (3412 mm), extrémne nízkou vlastnou hmotnosťou a nárokmi na priestor.
  • duAro: Dvojramenný SCARA robot, ktorý návštevníkom nášho stánku podáva lahodné kávové špeciality od Chicco d’Oro.  
Okrem toho získala Kawasaki Robotics ocenenie „Nástupca“ za inováciu v riadiacej technológii.

Časy pandémie – virtuálna výstava
Po oznámení Messe München, že popredný veľtrh automatica 2020 sa neuskutoční z dôvodu pandémie COVID-19, Kawasaki Robotics spustila nový digitálny formát. Analogicky k plánovanému stánku na veľtrhu predstavil výrobca priemyselných robotov na virtuálnej výstave široké portfólio nových produktov, aplikácií a riešení.
Návštevníci sa môžu voľne pohybovať vo virtuálnom 3D výstavnom stánku a preskúmať všetko, čo bolo pôvodne plánované pre veľtrh - vrátane nového vysokorýchlostného robota RS013N, kompaktnej bunky oblúkového zvárania K-ARC Basic, rozšírenej podpory od Smart Glasses a inovatívnych partnerských riešení, napr. pre nakladanie obrábacieho stroja. Počas virtuálneho veľtrhu sa tiež konali živé ukážky a naši odborníci boli k dispozícii prostredníctvom videorozhovoru či telefónu.
Navštívte náš virtuálny výstavný stánok: https://kawasakirobotics.de/pl/virtual-expo-2020/2022 – nové technológie a nové výzvy
Sme hrdí na to, že ovládame robotické zváranie ako málokto. Dôkazom toho sú naše rozsiahle prípadové štúdie, kde demonštrujeme zváranie v malej, miestnej servisnej výrobe, ako aj zváranie motocykla Kawasaki Ninja v globálnom meradle a zváranie vo výrobe automobilov Toyota. Naše rozsiahle portfólio bude predstavené na tohtoročnej výstave vo forme demonštračnej aplikácie, kde budú kombinované dva modely robotov BA06N a RS025N. RS025N je najnovší model zo série RS na všeobecné použitie. Má oveľa dlhší dosah s minimálnym približovacím pohybom. Robot má maximálne užitočné zaťaženie 25 kg a celé rameno má krytie IP67.

Ukážeme aj nový nápad pre kolaboratívnu robotiku - kombináciu robotov Kawasaki Robotics s krytom T-Skin citlivým na jemný dotyk vodivých a nevodivých materiálov. Riešenie je škálovateľné a veľmi jednoducho sa aplikuje. Kombinácia týchto dvoch produktov otvára možnosti pre lepšie výsledky s presnými priemyselnými robotmi Kawasaki Robotics spolu s krytom, ktorý im umožňuje pracovať v rovnakom prostredí ako ľudia.Vzdelávanie mladej generácie je našou vášňou
Revolučným riešením, ktoré v súčasnosti dobýva európsky trh, je robot Kawasaki Robotics ASTORINO. Robot je na 99,5 % vytlačený na 3D tlačiarni a naprogramovaný rovnakým spôsobom ako roboty Kawasaki Robotics. Mladí ľudia a deti v školách a na vysokých školách sa môžu učiť o robotike už od útleho veku a môžu si robota „rozobrať“ na súčiastky. Vzdelávacie inštitúcie budú mať vďaka ASTORINO najmodernejšie laboratórium, kde môže každý študent využívať „svojho“ robota. Scenáre lekcií, učebné materiály a školiace kurzy uľahčia prácu inštruktorom a vďaka nim bude vyučovanie zábavné a v súlade s najnovšími trendmi.

Pripojte sa k budúcnosti robotiky!
Pozývame vás na návštevu nášho stánku B5-328 na veľtrhu automatica v dňoch 21. – 24. júna 2022!
Medzitým môžete navštíviť stránku www.kawasakirobotics.sk.


Marcin Brydak
International Account Manager
Kawasaki Robotics Central and Eastern Europe HUB
Email: m.brydak@kawasakirobotics.pl
Mobile: +48 603 790 051
LinkedIN: Marcin Brydak


Ing. Jaroslav Fiľo
Konateľ
S.D.A.  s.r.o.
Mobil: +421 905 863 074
E-mail: jaroslav.filo@s-d-a.sk
www.S-D-A.sk      

aktuálne vydanie zobraziť archív vydaní
ai magazine 3/2022 vyšiel 1.7.2022
PDF číslo na stiahnutie
ai magazine 4/2022 vyjde 8.9.2022
Uzávierka podkladov 25.8.2022
partneri
LEADER press, s.r.o., vydavateľstvo odborných časopisov, Dolné Rudiny 2956/3, 010 01 Žilina
© LEADER press, s.r.o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
0.0144 s.